Osmaniye'de Yatırım | T.C. Osmaniye Yatırım Destek Ofisi | www.osmaniyedeyatirim.com
Türkçe English Arabic RSS
Osmaniye Toprakkale Gelincik Bahçesi
Sektörler
» Tarım ve Hayvancılık
» Yer Fıstığı
» Zeytin ve Zeytinyağı
» Demir ve Çelik
» Enerji
» Dış Ticaret
» Lojistik
» Kültür Ve Turizm
Lojistik
16 Eylül 2014 Salı Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Lojistik
Osmaniye, coğrafi konumu, hızla gelişen sanayisi, tarımsal üretim kapasitesi, tarıma dönük endüstriyel üretim potansiyeli ile bir üretim merkezi haline gelmektedir. Coğrafi konumu ile Akdeniz'in Asya'ya bağlandığı en uygun noktadır. Gerek Ortadoğu'ya gerek İran ve Türki Cumhuriyet'lere karayolu ve yani yapılacak olan hat geliştirme projeleri vasıtasıyla demir yolu ile taşıma koridorlarında önemli bir kavşak noktasıdır. Körfezde yeni özelleştirilen Limak İskenderun Limanı, yeni inşa edilecek 20 milyon ton kapasiteli Tosyalı Limanı ile bölge büyük bir yük ithalat ve ihracat noktası olacaktır. Osmaniye, aynı zamanda Türkiye'nin kuzey-güney taşıma koridorunun da geçiş noktasında yer almaktadır.

Demir çelikle beslenen yan sanayilerin, ürün üreticilerinin de bölgedeki kapasitelerinin artması beklenmektedir. Bu amaçla hazırlanmış bulunan "İskenderun Lojistik Köyü ile Antakya ve Osmaniye Lojistik Merkezleri Mastır Planı"nda, Osmaniye bölgesinde Organize Sanayi Bölgesi'ne yakın demiryolu üzerinde, Adana-Antakya yoluna cepheli bir Lojistik Merkez kurulması planlanmıştır. Bu plana göre İskenderun'da kurulacak olan lojistik köyün bir uzantısı olarak, Tosyalı Limanı ile demiryolu bağlantılı, liman destek olacak, Osmaniye Lojistik Merkezi kurulması gündemdedir.

Osmaniye bölgesi, Türkiye'nin en geniş kapsamlı bölgesel gelişim planı olan GAP projesinin de yurtdışına açılan kapısıdır. GAP bölgesinde üretim için gereken hammadde ve yardımcı mamul ithalatı ve bölgede üretilecek olan endüstriyel ürünlerin ihracatı için bölge bir lojistik merkez halini alacaktır. Dolayısıyla Osmaniye ve yakın çevresi, bu bölgeden doğuya olacak karayolu ve demiryolu taşımalarının başlangıç ve bitiş noktası olacaktır.
Lojistik
Lojistik
Lojistik
Telefon : +90 (328) 888 00 00
Telefon
+90 (328) 888 00 00
E-Posta : info@osmaniyedeyatirim.com
E-Posta
info@osmaniyedeyatirim.com
Adres : Esenevler Mah. Hasan Çenet Cad. Özel İdare İşhanı Kat: 7 Osmaniye
Adres
Esenevler Mah. Hasan Çenet Cad. Özel İdare İşhanı Kat: 7 Osmaniye
  T.C. Osmaniye Valiliği T.C. Osmaniye Belediyesi T.C. Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası
Sayfanın tüm hakları kurumumuza aittir. 2013 © T.C. Osmaniye Yatırım Destek Ofisi Facebook | Osmaniye'de Yatırım | T.C. Osmaniye Yatırım Destek Ofisi Twitter | Osmaniye'de Yatırım | T.C. Osmaniye Yatırım Destek Ofisi