Drone Eğitimi Teknik Destek Projesi sona erdi.

Ajansımız 2020 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Ocak-Şubat Döneminde Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti’nin başarılı olarak kabul edilen Drone Eğitimi projesinin teorik ve pratik eğitimi sona erdi.

Droneların gazetecilikte de çok sık kullanılmaya başlamasıyla birlikte Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti de üyelerinin profesyonel olarak drone kullanmaları için bir proje hazırlanarak ajansımıza sunmuştur. 15-16 Haziran 2020 tarihlerinde Drone Eğitmeni Taha Yasin Kapucu tarafından Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2 gün süren eğitim düzenlenmiştir. Gazetecilerin yanı sıra okulun gazetecilik bölümüne görevli öğretmenlerinde katıldığı eğitimde Kapucu tarafından kursiyerlere droneların teknik özellikleri, kullanılırken, fotoğraf ve görüntü çekerken nelere dikkat edileceği konusunda uygulamalı olarak eğitim verilmiştir. 25 kursiyerin katıldığı eğitimin onunda sınav yapılmış olup sınavda başarılı olanlara Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı drone ehliyeti verilecektir.

Osmaniye Destek Yatırım Ofisi

Rauf Bey Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı 9546 Sk. No: 70 Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Binası Kat:3 Merkez, OSMANİYE

DOĞAKA Destek Hattı

0328 888 00 00