Haruniye Kaplıcaları

Haruniye kaplıcası, Osmaniye ili, Düziçi ilçesinin 15 km kuzeyinde, Kuşçu köyü sınırları içinde Düldül Dağı eteklerinde yer almaktadır. Kaynak, doğal çıkışlıdır. Kalsiyum, magnezyum, sülfür, sülfat ve bikarbonatlı termal sular, aynı zamanda 4 mg/L florür, 332 mg/L karbondioksit içermekte olup radyoaktif özelliğe sahiptir.

Kaplıca, 25 L/sn debiye ve 3.542 banyo/kişi/gün yatak kapasitesine sahiptir. Kaplıcanın suları tedavi amaçlı kullanıldığında; eklem kireçlenmesi, kas-eklem ağrısı, kronik bel ağrısı, inme ve sinir ağrılarına iyi gelmekte, ortopedik ameliyat ve kırıklar sonrası rehabilitasyona yararlı olmaktadır. Ayrıca kaplıca suyu içme suyu olarak kullanıldığında; mide ve ince bağırsak rahatsızlıklarına, kronik ülser, şeker hastalığı, gut hastalığı, böbrek ve idrar yolu taşlarının önlenmesine, taş kırma ve taş ameliyatları sonrası ve kronik idrar yolları iltihapları rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Osmaniye Destek Yatırım Ofisi

Rauf Bey Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı 9546 Sk. No: 70 Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Binası Kat:3 Merkez, OSMANİYE

DOĞAKA Destek Hattı

0328 888 00 00